Киндер буено колач, без печење

Loading...

Потребни состојки:
32 бисквити
100 мл млеко
3 големи лажици крем со лешници
Фил
2 пудинга од ванила
500 мл млеко
4 лажици шеќер
100 г печени лешници
300 г несолено сирење
250 мл слатка павлака
За декорација
70 г чоколадо
2 лажици масло
Потребно ви е тавче со големина 20х30 за да може да собере 16 бисквити.
Начинот на подготовка погледнете го во видеото.

loading...