Класичните парчиња никогаш не излегуваат од мода: 5 есенски трендови кои веќе ги имаме во својот ормар

Loading...

Со промената на бојата на листовите и благиот пад на температурите, нѝ пристигнува и новата сезона полна со нови трендови, спремни да ги додадеме во својот моден арсенал.
Бидејќи трендовите од сезона во сезона доаѓаат и си заминуваат, секогаш е тешко да одлучите на кој сакате да ги потрошите вашите пари – особено бидејќи некои трендови не траат ни до следната пролет. За среќа, некои парчиња од овосезонските модни трендови најверојатно веќе ги поседувате во својот гардеробер.
Без разлика дали станува збор за некое парче кое виси на закачалка од минатата година или е некоj постар модел заборавен на дното на ормарот, време е да ги освежите и добро да ги искористите оваа есен. Плус, ќе изгледате како на себе да имате ново модерно парче.
Доколку сте спремни за актуелни трендови, но не и за купување на нова облека, тогаш ви претставуваме 5 есенски модни парчиња кои сигурно веќе ги имате во својот гардеробер – еве за кои станува збор:
Безвременски блејзери

Храбри бои

„Cutout“ кроеви

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SINDI (@sindiarifi)


Плисирани здолништа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Herren (@champagneandchanel)


Меки плетива

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aïda Badji Sané (@basicstouch)

 

loading...
Loading...