Ковачки до Премиерот: Ќе скапеш во затвор! Најавени апсења ако дојде до смена на власта

Ковачки од говорницата до Премиерот: Ќе скапеш во затвор! Најавени апсења ако дојде до смена на власта.

Потоа додаде дека апсењата се во план да се реализираат. Само треба да се дојде до власт.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.