Кога Боки 13 пееше: Нек ми ставе окове, нека ме заробе, робиња сам твоја… (ВИДЕО)

Чудни се патиштата на животот. Човек не знае што може да му се случи утре и каде ќе биде задутре.
Единствено може да се потпре на она што го одделува од животните-својот разум, и разбирајќи го принципот на причина-последица, да процени дали се движи во добра насока, а ако не, да се поправи.
Боки 13, од друга страна, знае каде ќе биде и утре и задутре. Со сета почит кон пресумпцијата на невиност, но според тоа што го знае јавноста, а и обвинителите, таму ќе се задржи и малку подолго. Дали разумот кај Боки работел и го предупредил, не знаеме. Но се чини работела интуцијата, барем според стиховиве во песнава:

via Сеир/Бранко Героски
Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.