Кога и Владимир Путин му коментира на статус на Оливер Спасовски

Реакциите на социјалните мрежи не стивнуваат.Објавен е  и статус на актуелниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Ви го пренесуваме во целост.
Почитувани граѓани од денска стапува во примена законската обврска да ставите синџири кога одите на пат, во спротивно следува казна.На тоа се надоврзуваат Никола Груевски ,Виктор Орбан , Владимир Путин ,Ѓорге Иванов и нормално Сашо Мијалков. Ова е шега , но веќе е алармантно колку си играат и го потценуваат народот .
Пред малку слушнавме и изјава од Зоран Заев каде ни соопшти дека Никола Груевски можеби е киднапиран. Чекаме досетливи изјави на твитерџиите .
До кога ќе не омаловажуваат овие ликови? Страшно!