Кога оди, оди: Јасмина Ангелова, сопругата на Стојанче Ангелов, префрлена од МВР во Агенцијата за разузнавање

Повеќе медиуми известија денеска дека Јасмина Ангелова, сопруга на директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, префрлена од МВР во Агенцијата за разузнавање.

Кога оди, оди: Јасмина Ангелова, сопругата на Стојанче Ангелов, префрлена од МВР во Агенцијата за разузнавање.

Директорот на Агенцијата, Еролд Муслиу информацијата дали Ангелова е сега во АР, ниту ја потврди, ниту ја демантираше. Се оправдал дека тоа било доверлива информација.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.