Кога се појави старосватицата сите се збунија: Невестата ѝ рекла да облече што сака, па таа…

Loading...

Венчавката на Диана Адамс и нејзиниот избраник се претворила во маскенбал, откако старосватицата дошла облечена во костим на Т-Рекс.
Прославата се одвивала на отворено во помало градче во Небраска и била со сите традиционални ритуали.

Но, она што им го привлекло вниманието на сите присутни е старосватицата.
Дошла облечена во костим на диносаурусот Т-Рекс, бидејќи невестата ѝ кажала да облече што сака.
-Кога си старосватица кај најдобрата другарка и ќе ти дозволи да облечеш што сакаш, напиша старосватицата Кристина Мидор.

loading...
Loading...