Кога ќе ја видите оваа бомба ќе ги триете очите со денови- сестрана на Ана Кокиќ ослабе дури 50 килограми за да личи на пејачката

Пејачката Ана Кокиќ важи за една од најзгодните пејачки во регионот, но малкумина луѓе знаат дека истото важи и за нејзината сестра Маја која до неодамна беше сосема поразлична од денес.
Имено сестрата на пејачката долго време водеше битка со вишокот на килограми, па во еден момент ослабела дури 50 килограми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maja Kokic (@majakokic) on


Маја Кокиќ е седум години помлада од нејзината сестра, но тие две се многу блиски како и најдобри пријателки, пишуваат српските медиуми.
Таа и е и една од најголемите поддршки во музичката кариера на сестра и, а и беше и поддршка во најтешките моменти кога се разведуваше пејачката.

 

View this post on Instagram

 

Čista ljubav.? #love #sisters #girls #smile #sisterpower #hug #purelove #enjoyinglife #lifeisbeautiful #myangel #sharelove #happiness

A post shared by Maja Kokic (@majakokic) on


Иако Маја одлично пее таа никогаш не сакала да се занимава со јавниот живот, но често сака да се фотографира за на Инстаграм, погледнете.

Пронајдете не на следниве мрежи: