Кога ќе ја пребарате Карлеуша на интернет ќе останете во неверување- еве што тврди Гугл за пејачката, по ова таа е на работ на нервен слом

Како што е познато познатата српска пејачка Јелена Карлеуша е млада пејачка која има само 42 години и е родена на 17 август 1978-та година.
Но, кога на гугл ќе ја пребарате Карлеуша и ќе го пишете нејзиното име и презиме прво што ќе ви излезе е дека таа има 62 години и дека е родена на 17 август 1958-та година.
Доколку влезете внатре на страницата на Википедија ќе прочитате и дека таа е сопруга на фудбалерот Душко Тошиќ и дека има две ќерки Атина и Ника.
Инаку на Википедија секој може да ги корегира податоците, но доколку администраторот ја воочи оваа грешка веднаш ќе биде сменета.
Меѓутоа иако оваа грешка е поправена, кога ќе ја пребарате пејачката се уште на почетната страница стојат нејзините погрешни податоци кој речиси не се знае дали некогаш би се абдејтувале.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.