Кожните панталони се апсолутен хит и оваа зима: Еве како да ги носите без грешка

Loading...

Сите парчиња изработени од кожа и оваа зима позиционираат високо на модната листа, а најпопуларното парче се секако – панталоните.
Тие веќе неколку години се во тренд, а така ќе биде и оваа сезона. Кожните панталони се клучно парче на добриот стајлинг, велат модните експерти, а секоја жена која ги следи трендовите мора да ги поседува во својот гардеробер.
Во обѕир доаѓаат црните, крем, маслинесто зелените и оние во бордо боја. Можат да се носат во комбинација со патики, рамни чизми, но и високи потпетици.
Ова парче изгледа многу моќно, но треба да бидете внимателни со него бидејќи и најмалата грешка може да направи целиот стајлинг да изгледа евтино.
Во продолжение, ви претставуваме 10 начини на кои можете да го носите ваквиот модел на панталони:

loading...