Кои професии најмногу водат љубов?

Ако вашиот сексуален живот во последно време страда, можеби за падот на либидото можете да го обвините вашето работно место.

Кои професии најмногу водат љубов?

Британски истражувачи во една анкета спроведена над 2000 жени и мажи за квалитетот и зачестеноста на сексот ги прашувале со која професија се занимаваат. Резултатите покажале дека во кревет најзадоволни се фармерите.

Имено 33% од нив признале дека имаат односи најмалку еднаш дневно. По нив се архитектите од кои 21% практикуваат секс секој ден, па фризерите со 17%.

читајте пулс24

Изгледа дека зачестеноста на водењето љубов и тоа како им се исплати, па така дури 67% од фармерите се сметаат за одлични во кревет. На дното од скалата се најдоа новинарите.

Дури петтина од нив има секс само еднаш месечно. Адвокатите изгледа најтешко можат да бидат задоволени, бидејќи во оваа професија 27% од испитаниците признаваат дека глумат оргазам при секој сексуален однос.

Според стручњаците нивото активности на работното место може да влијае на кондицијата и енергијата, па не е чудно што физичките работници, како фармерите, имаат повеќе волја и желба за сексуални активности од луѓето кои цел ден го минуваат во канцеларија.

Професии кои имаат најмногу секс
Фармери
Архитекти
Фризери
Стручњаци за комуникации
Адвокати и наставници

Професии кои се одлични во креввет
Фармери
Лекари
Архитекти
Физички работници
Стручњаци за комуникации

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.