Кои се луѓето со Груевски?

Loading...

Како што може да се види на фотографијата направена денеска во Будимпешта Груевски е на ручек со група непознати лица. Според нивниот изглед не се препознаваат како членови на неговата партија. Односно не се познати лица на македонската јавност. Токму поради тоа се поставува прашањето кои се овие лица, на маса, во ресторан, за кој беше кажано дека е еден од поскапите? Дали се Македонци? Или се можеби нови пријатели од Унгарија? 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...