Кока Кола бележи пад на продажбата од 25%

Loading...

Кока Кола бележи пад на продажбата од 25%

Лоши вести од седиштето на најпопуларната пијачка на сите времиња.

Продажбата се намали на околу 25% на глобално ниво од почетокот на април, се вели во извештајот на гигантот за пијалоци, кој го објави Блумберг

„Можеби ќе се приближиме до крајот на големото глобално економско исклучување, но сепак сме далеку од нормалното“ – нагласија од корпорацијата.

Еве ЗОШТО е подобро да се пие Кока кола од стаклено шише!

– Конечното влијание на вториот квартал и на целата 2020 година досега е непознато, бидејќи во голема мера ќе зависи од тоа колку ќе траат мерките за социјално дистанцирање. Ова посебно удри на продажбата. Знаете дека секогаш во рекламите на Кока Кола се потенцира социјалната близина и дружењето, посебно на младите.

Кока Кола има најдено примена во многу делови од нашиот живот. Подолу само некои од нив. Ако ве интересира повеќе за овој пијалок СТИСНЕТЕ ТУКА

Необични ситуации во кои ќе ви помогне Кока Кола: Еве кои се тие

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...