Колку ви е добар видот? Што гледате на сликата?

Колку ви е добар видот? Што гледате на сликата?
Еве уште една слика на која можете да се проверите дали видот ви е во добра состојба. Одговорот е под фотографијата.

Дали гледате:
– Солник
– Фигура од шах
– Вазна
– Чаша
.

.

.

.

.

Точниот одговор е шаховска фигура

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.