Колку затвори има во Македонија? Доволно за сите ваши – расправија на ТВ соочување

Колку затвори има во Македонија? Доволно за сите ваши – расправија на ТВ соочување, помеѓу Маричиќ и Менкиновски…

Кога ќе се напеналиш со прашање:
Менкиновски од ВМРО-ДПМНЕ: Знаете ли колку затвори има во Македонија?
Маричиќ: Доволно за да ги смести сите криминалци од вашата партија.

Кога ќе се напеналиш со прашање: Менкиновски од ВМРО-ДПМНЕ: Знаете ли колку затвори има во Македонија?Маричиќ: Доволно за да ги смести сите криминалци од вашата партија.

Posted by Seir on Thursday, September 24, 2020

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.