Колку што разбрав, сѐ уште нема решение за името

Loading...

Еврокомесарот Јоханес Хан изјави дека според неговите информации на средбата на Зоран Заев со Алексис Ципрас не е постигнато решение, но дека се на добар пат.
– Секогаш сум оптимист и останувам така. Мислам дека се на добар пат, но решението се уште не е постигнато. Тоа го разбрав од разговорите. Се надевам дека е можен некој процес што ќе има ефект на самитот, изјавил Хан.

loading...