Колони возила на ГП „Богородица“, продолжениот викенд ја испразни Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, информираат од АМСМ.
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На граничниот премин „Богородица“ се забележуваат колони возила.
АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Пронајдете не на следниве мрежи: