КОМАНДАНТ ФЕЛИКС ГО ДИГНАА ВО ВОЗДУХ: Подметната бомба под неговиот џип!

Артјом Бардин, познат и како „Феликс“, државјанин на Руската Федерација и еден од воените команданти, едвај го преживеа обидот за атентат во Бердјанск, град на брегот на Азовското Море на југоистокот на Украина.

Во овој терористички напад Бардин е тешко повреден и без двете нозе е префрлен во локална болница.

По оваа експлозија следеше пукање во овој пристанишен град, кој беше заземен од руската армија кон средината на март оваа година.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.