Комбинации на храна кои ќе ви помогнат во слабеењето без да гладувате

Loading...

Доколку сте подготвени да почнете да слабеете по наталожените килограми зимава, тоа не значи дека треба да гладувате.
Најчесто, слабеењето има најдобар ефект при добра и соодветна комбинација на храна.
Истражувањата покажуваат дека одредени комбинации на производи го забрзуваат метаболизмот, па така може полесно да го постигнете посакуваниот резултат со храната која сакате да ја јадете.
Во продолжение неколку чудни комбинации на храна кои помагаат во слабеењето – би ги пробале ли?

Месо + црн пипер


Млеко + куркума


Јајца + блага пиперка


Цитрон + риба


Темно чоколадо + црвена чили пиперка


Козјо сирење + вишни


Компир + доматен сос

loading...