Комисија за заразни болести: Да се отворат угостителските објекти

Loading...

Комисија за заразни болести: Да се отворат угостителските објекти

Уште една неофицијална информација која многумина ќе ги израдува. КЗБ препорачала утрово на својата седница отворање на угостителските објекти. Се разбира по овие препораки треба да се произнесе и Владата за да стапат на сила.

Претходно објавивме дека на истата седница КЗБ препорачала и укинување на полицискиот час:

Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...