КОНФРОНТАЦИЈА во Парламентот: Не мавтај со прст оти може да ти биде скршен тој прст (ВИДЕО)

Вечерва за влакно избегната тепачка во Парламентот. Апасиев во свој стил работите ги тера на дур, на сила и агресивно. Тој на Костовски му се обрати со: „ШТО Е БЕ“… Тоа полека полека на сите им доаѓа преку глава.

Фото: видео на алсат тв

Мартин Костовски од СДСМ му стана кога тој како паун шеташе по салата и почнаа да се туркаат во салата, но за среќа не дојде до физичка пресметка. Интересно пратениците од коалицијата на Апасиев си седееа мирни. Дури на видеото може да се види дека Силјановска си се повлече елегантно во позадина.

видео АЛСАТ ТВ

Прочитајте уште и:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.