Копи чам: Малезиско кафе со чај

Loading...

Зошто да бирате дали да се напиете чај или кафе кога можете да ги имате и двете? Копи чам е малезиско кафе кое се прави со комбинирање на кафе и чај пред да го додадете млекото. Пробајте го дома со еспресо или инстант кафе, црн чај и млеко.
Копи чам: Малезиско кафе со чај
Потребни состојки за 3 кафиња:
500 милилитри (5 ќесички) црн чај
200 милилитри инстант кафе или еспресо
100 милилитри млеко
шеќер по избор
Начин на подготовка:
Подгответе ги кафето и чајот.
Потоа, во голем сад измешајте ги кафето, чајот и млекото.
Служете топло или разладено.

loading...