Коронавирусот доби ново име, за 24 часа починале речиси 100 луѓе

Loading...

Бројот на заразени со коронавирусот во Кина достигна 44.653, а бројот на починати од заразата со службено име Ковид-19 (Covid-19) се искачи на 1.113, соопштија денеска властите во Пекинг.
Во последните 24 часа од Ковид-19 починале 97 лица, а пријавени се 2.015 нови заразени, соопшти денеска кинеската Национална комисија за здравство.

loading...