Коронавирусот навлезе и во Шкендија и во Ренова!!!

Loading...

Коронавирусот навлезе и во Шкендија и во Ренова!!!

Повеќе портали објавија од информации блиски од Тетово дека во ФК Шкендија, како и во ФК Ренова има заразени од КОРОНА ВИРУСОТ. Бројката која се споменува дека во двата клуба комбинирано најмалку 6 лица се заразени.

Тестрирањето за сите било донација од синдикатот на фудбалерите. И како што се информира две лица се од тимот на Шкендија, и четворица од тимот на Ренова. Не се објавени имиња за кого се работи. Меѓутоа под притисок на јавноста најверојатно тоа наскоро ќе се случи.

Претседателот на синдикатот на фудбалери на Македонија, Панче Ќумбев потврдил за позитивните од двата клуба.

Претходно објавивме дека и пратеникот Зекири од СДСМ е позитивен на КОРОНА ВИРУСОТ:

Мухамед Зекири позитивен на коронавирус

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...