КОРОНАВИРУС биланс во Македонија, 5 април 2020

Loading...

КОРОНАВИРУС биланс во Македонија, 5 април 2020. Денеска имаме и нов смртен случај.

Во последните 24 часа регистрирани се 72 нови случаи на коронавирус во земјата.

Во Скопје–14,

Куманово-21,

Штип–1,

Прилеп–9,

Тетово-12,

Струга- 1,

Велес – 1,

Битола–2,

Гостивар– 1,

Радовиш–1,

Крушево–2,

Кочани–7.

Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска изнесува 555 лица.

Прочитајте уште и:

Филипче: нови 72 случаи на КОРОНА ВИРУС во Македонија, вкупно сега се 555 заразени

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...