Коронавирус: Бјанка Добриу модел од Болоња, позитивна и по 57 дена (и шест тестови)

Loading...

Коронавирус: Бјанка Добриу модел од Болоња позитивна и по 57 дена (и шест тестови)

Таа во болница била примена на 28 февруари, во Болоња со симптоми на коронавирусот. Веќе од 6 март отишла во домашна изолација. Во меѓувреме редовно правела тестови се до минатата недела кога се тестирала по 6ти пат. Сите се враќале позитивни што е мошне чудно.

– Пациентот е во ред, но тестовите се позитивни. Внимателно го проучуваме нејзиниот случај. Никој друг во Италија не бил толку време позитивен вели експертот за инфекции од Италија, Лучиано Атард.

Џеф Безос и Елон Маск спечалија од кризата

Сега за сега никој не знае зошто нејзините тестови се секогаш позитивни. Меѓутоа Бјанка изјавила дека се чувствува добро и не се грижи што тестовите и се позитивни.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...