КОРОНАВИРУС: Загрижувачки бројки денеска, се зголемува бројот на заразени и мртви (инфографик)

Loading...

КОРОНАВИРУС: Загрижувачки бројки денеска, се зголемува бројот на заразени и мртви

Денеска состојбата е следнава, на глобално ниво:

Заразени 415.114 (вчера 373.647);

починати 18.559 (вчера 16.319);

излечени 108.294 (вчера 101.821);

заразени 288.261 (вчера 255.821);

во критична состојба 12.988 (вчера 12.211)

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!!

Па потоа прочитајте уште и ова:

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...