КОРОНАВИРУС: Заразени над 700 илјади, починати над 33 илјади

Loading...

КОРОНАВИРУС: Заразени над 700 илјади, починати над 33 илјади

Не стивнува и не успорува пандемијата на КОРОНА ВИРУСОТ глобално. Напротив се позагрижувачки се бројките кои официјалните лица ги соопштуваат, за секоја држава поединечно. За 24 часа има скоро 40 илјади нови случаи. Додека смртноста во последните 24 часа е 2300 лица.

Италија ја надмина бројката на 10 илјади смртни случаи и се приближува кон бројката на 100 илјади заразени.

САД водат по бројот на заразени со над 130 илјади заразени. Бројката на заразени и смртни случаи рапидно се искачува и во Шпанија. Се чини дека се смирува единствено во Кина. Бројките се подолу:

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ЗА АКТУЕЛНАТА СОСТОЈБА ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА:

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...