Коронавирус имаат 134 скопјани: По колку заразени има во другите градови?

Коронавирус имаат 134 скопјани: По колку заразени има во другите градови?

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје – 11, Прилеп – 4, Куманово – 2, Тетово – 1.
Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 219 лица.
Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани најмногу во Скопје-134.
Во Дебар има 43 граѓани со коронавирус. Следува Куманово со 17 заразени.
Во Штип 8 граѓани имаат коронавирус, а во Прилеп 6.
Охрид и Велес имаат по тројца граѓани позитивни на коронавирус. Во Кавадарци и Тетово има по двајца заразени.
Еден гостиварец е заразен со коронавирус.
Во другите македонски градови, засега, нема заразени.

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!!

Прочитајте уште и ова:

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.