КОРОНАВИРУС: Нови 20 заразени во Скопје, бројката во Македонија се покачи на 177

Loading...

КОРОНАВИРУС: Нови 20 заразени во Скопје, бројката во Македонија се покачи на 177

За прв пат се појавија заразени во два македонски града, Велес и Прилеп. Во Велес има 3 заразени, додека во Прилеп двајца. Како што може да се забележи полека, но сигурно вирусот се шири по картата на Македонија. 

За среќа нема нови смртни случаи. А бројката на самоизолирани според наши информации не е точна. Има неколку илјади повеќе во самоизолација, поточно околу 10 илјади.

Во Прилеп регистрирани првите двајца заразени со коронавирус

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!!

Па потоа прочитајте уште и ова:

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...