КОРОНАВИРУС: регистрирани 285 заразени и 7 смртни случаи

КОРОНАВИРУС: регистрирани 285 заразени и 7 смртни случаи

До денеска се регистрирани 285 заразени од КОРОНА ВИРУСОТ. Починаа седум граѓани. Во изолација се над 9000 граѓани. На картата можете да го видите и распоредот по градови.

Како излечени досега се третираат 12 случаи.

Досега се тестирани над 2600 граѓани.

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.