КОРОНАВИРУС: Состојба на ден 31.3.2020 во Македонија, нови 2 смртни случаи

КОРОНАВИРУС: Состојба на ден 31.3.2020 во Македонија, нови 2 смртни случаи

Бројката на регистрирани заразени се искачи на 329, со што кривата пак зазеде поостар правец на искачување. Денеска има уште два регистрирани смртни случаеви поврзани со оваа пандемија, со вкупна бројка од 9 досега.

Бројката на заразени и понатака се искачува во Скопје, но и Куманово. Новела е и првиот регистриран случај во Крива Паланка.

Бројот на лица во самоизолација исто така е во искачување и сега изнесува над 10 илјади.

ДЕНЕШЕН ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ НА ДОПОЛНИТЕЛНИ ТЕКСТОВИ:

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.