КОРОНАВИРУС: 22 новозаразени, 6 починати

КОРОНАВИРУС: 22 новозаразени, 6 починати Денеска се регистрирани 36 оздравени пациенти од КОВИД-19. Во изминатите 24 часа направени се 362 тестирања, а потврдени се 22 нови случаи на КОВИД-19 и … Продолжи со читање КОРОНАВИРУС: 22 новозаразени, 6 починати