КОРОНАВИРУС: 24 нови заразени во Македонија денеска!

Loading...

КОРОНАВИРУС: 24 нови заразени во Македонија денеска!

Вкупната бројна на заразени од КОРОНА ВИРУСОТ денеска е 201. Се зголемува бројот на регистрирани заразени во Скопје и Куманово.

За прв пат е официјално регистриран заразен и во Тетово. Нема нови починати, што значи дека бројката останува на 3.

Состојбата вчера:

Нов смртен случај од КОРОНА во Македонија. Сега бројката изнесува 3

ИТНО: Нови рестрикции на движењето од Владата

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!!

Па потоа прочитајте уште и ова:

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...