КОРОНАВИРУС: 40 новозаразени, 11 оздравени, 1 починат

КОРОНАВИРУС: 40 новозаразени, 11 оздравени, 1 починат Во изминатите 24 часа направени се 549 тестирања, а регистрирани се 40 нови случаи на ковид-19. – Скопје 26 – Куманово 1 – … Продолжи со читање КОРОНАВИРУС: 40 новозаразени, 11 оздравени, 1 починат