КОРОНА биланс во Италија: 21.157 лица се заразени од кои починаа 1.441

КОРОНА биланс во Италија: 21.157 лица се заразени од кои починаа 1.441.

Ова се повеќе од сериозни бројки. И смртноста е некаде околу 5 проценти иако прво се говореше дека достугнува максимум од 2 проценти.

Само во последните 24 часа починаа над 170 луѓе.

Во меѓувреме бројките се зголемуваат рапидно и кај нас, а и мерките за одбрана се заоструваат.
Владата вечерва донесе мерки за кои може да читате тука:

МЕРКИ

Се затвора се освен супермаркети, продавници за храна и аптеки. Македонија во клинч со КОРОНА ВИРУСОТ

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.