КОРОНА ВИРУСОТ не застанува. Досега над 400.000 починати, и скоро 7 милиони заразени

Loading...

КОРОНА ВИРУСОТ не застанува. Досега над 400.000 починати, и скоро 7 милиони заразени

Бројките се застрашувачки. Според светската статистика денеска е запишана 400 илјадитата жртва од КОРОНА ВИРУСОТ. А до утре според статистиката ќе се помине и бројката од 7 милиони заразени. Ако се погледне графиконот на новозаразени (подолу) се гледа дека секојдневно расне бројката на глобално ниво на новорегистрирани. Вчера се регистрирани рекордни нови 130 илјади заразени.

Во Македонија денеска состојбата беше ваква:

Нови 125 заразени во државава, 2 починати и 8 оздравени

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...