КОРОНА ВИРУСОТ руши рекордни. Над 200 илјади новозаразени од вчера до денеска

Loading...

КОРОНА ВИРУСОТ руши рекордни. Над 200 илјади новозаразени од вчера до денеска

Над 11,3 милиони се потврдено заразени со корона вирусот. Битката со него ја платија со живот над 530 илјади луѓе. Вирусот не само што не се смирува туку скоро секој ден се бележат нови црни рекорди.

Најновиот рекорд е со регистрирани 212 326 нови случаи. Со овие бројки е урнат претходниот рекорд од 28 јуни кога беа дијагностицирани 189 077 случаи.

Прочитајте уште и:

Се затвораат џамиите во Србија

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...