Косово со 250 новозаразени и седум починати од коронавирус во изминатото деноноќие

Loading...

Косовскиот Институт за јавно здравје денеска регистрира седуммина починати и 250 новозаболени.
Позитивен на коронавирус е и косовскиот премиер Авдулах Хоти, кој објави дека своите работни обврски ке ги врши од дома.
Од почетокот на пандемијата со коронавирус во Косово има 9.049 заразени лица, 4.989 се излекувале, а 256 починале.

loading...