Кофеинско смуди со чоколадо и банана

Loading...

Густо, кремасто и полно со кофеин!
Потребни состојки:
230 милилитри незасладено бадемово млеко со вкус на ванила
150 милилитри јогурт
1/2 банана


1 супена лажица какао во прав
2 кафени лажици инстант кафе
1 кафена лажица екстракт од ванила
Ледени коцки
Начин на подготовка:
Ставете ги сите состојки во блендер и матете додека не добиете хомогена смеса. Сипете го смудито во чаша и декорирајте со неколку зрна кафе.

loading...