Која Е Вашата Боја Според Хороскоп? Тие Одат Непогрешливо Со Карактер!

Вага – сончеви бои

Тие претставуваат убавина, а нивниот грчки симбол е всушност изгрејсонцето. Тие одат добро со сите бои што имаат врска со запаленото небо, како темно розова или светло портокалова боја.

Шкорпија – темни, богати бои

Иако тие се воден знак, нивниот секојдневен владетел е Марс, па затоа се карактеризираат со огнена енергија. Длабоките и мистични бои како темно виолетова и фуксија за Шкорпија се целосен хит.

Стрелец – светли бои

Светло црвената, сината и зелената боја се популарни за овој знак.

Јарец – Елегантно неутрални бои

Јареците имаат тенденција повеќе на пригушени и неутрални тонови. Тие се знак на класична елеганција, па длабоко кафеава или камила добро им одговара.

Водолија – кул бои

Водолија ужива во бои како кобалт сина и силикатна зелена боја. Светло сина, светло зелена и виолетова се исто така добар избор.

Риба – пастелни бои

Овој нежен знак ќе се истакне најдобро со пастелни бои, но и со длабоки морски бои како сина, црна и сива боја.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.