Која е мајката, а која е ќерката?

Loading...

Сопругата на славниот шпански фудбалер и нејзината 21-годишна ќерка често позираат заедно и објавуваат фотографии на социјалните мрежи, а нивната сличност редовно ги одушевува обожавателите кои им пишуваат дека изгледаат како да се сестри близначки.
Марија по потекло е од Либан, таа е ќерка на бизнисменот Ели Тактук кој претходно го обвини Фабрегас дека му ја украл сопругата, а претходно оваа година заврши во затвор бидејќи не се придружуваше на судската одлука околу бракоразводната постапка за која сè уште се крева многу прашина.

 

View this post on Instagram

 

Twenty one at last 🎉 @mariataktouk عيد ميلاد بنتي 🎉🙏🏻 عمري كله 🙏🏻

A post shared by Daniella Semaan Fàbregas (@daniellasemaan) on


Роденденот на Марија го честиташе и фудбалерот кој се ожени со нејзината мајка во 2018 година, иако со години беа во врска.
„Не можам да поверувам дека го почнавме ова патување кога ти имаше 9 години, а сега имаш 21. Твојата мајка направи одлична работа, растејќи те во жената која што си денес.“, напиша тој на објавата, истакнувајќи дека е горд што е нејзин очув, иако тоа е само збор.


„Се чувствувам дека сум ти многу повеќе и не би те менувал ниту за една ќерка во светот. Остани скромна и слатка. Бог нека те благослови“, порача фудбалерот покрај фотографијата, која ги одушеви неговите обожаватели.

loading...