КОЈА Е ПРВАТА ДАМА НА СРПСКИОТ ФУДБАЛ НА КОЈ НЕ МУ МОЖАТ НИШТО? Не му цветаа секогаш рози на Пикси, снимка од 1998 година ја откри ВИСТИНАТА

Иако има 58 години, Снежана важи за една од најубавите жени во Србија. „Орлите“ храбро го пливаат Европското првенство, додека погледите на целата јавност се вперени кон нив, најголемата поддршка сепак им се поубавите половини.Еден од најзабележителните личности е прославениот тренер Драган Стојковиќ Пикси.Неговите успеси во текот на неговата кариера се немерливи, но најголемото богатство му се сопругата Снежана, ќерките Ања и Андреа и синот Марко, како и неговите внуци.За своите внуци тој зборуваше вака:– Пресреќни сме што имаме уште една внука, тоа е чувство кое не се опишува. Уживаме во улогите на дедо и баба, навистина прекрасно се снаоѓаме. Уживаме во сето тоа – вели „Пикси“.Во нивниот брак на почетокот немало рози, а се венчале многу млади, тој имал 23, а таа една година помлада.фото: Предраг Милосављевиќ/Starsport.rs ©– Сите знаат дека нашиот брак беше турбулентен. Често се шегувам со моите пријатели кои се разведуваат: Ти се ожени совршено, а јас работев напорно за да дојдам до совршен брак, па сега уживам. Шегата на страна, мора да се обидете. Поинаку е кога ќе се омажиш на 30 или 35 години, бидејќи дотогаш веќе си поминал нешто, а ние имавме 22 и 23 години – изјави еднаш Снежана за магазинот „Стори“.Иако има 58 години, Снежана важи за една од најубавите жени во Србија.

Малкумина знаат дека овој славен пар се венчал двапати. Се разбира, немаше развод, но тие за прв пат склучија граѓански брак, а две децении подоцна ја заветија својата љубов во црква.Инаку, кога Пикси го прослави својот 50-ти роденден, Снежана ја истетовира првата буква од неговото име на раката поради љубов.

Пронајдете не на следниве мрежи: