Кој е Ј.К што грее базени и копа крипто валути и финансира партии од опозицијата што го посочи Бектеши??

Мошне интересна забелешка изнесе Крешник Бектеши, Министерот за економија во врска со поскапувањето на струјата.

Бектеши на седницата за пратенички прашања изјави дека граѓаните ќе плаќаат исти цени за струја, а некои и помалку. Но вниманието го привлече прозивката со иницијали за некој што ја финансира опозицијата…

„Греат базени, копаат криптовалути. Го знаете и самиот, Ј.К. Не е Јелена Карлеуша. Вашиот, што ве финансира. Денеска се жалите зошто ние ги браниме граѓаните во првиот, вториот и третиот блок“, кажа Бектеши.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.