Кој познат Македонец беше дел од свадбата на Александра Пријовиќ?

Loading...

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ беше еден од 900-те гости кои вчера присуствуваа на нај гламурозната свадбена церемонија на Балканот во поновата историја.


Антиќ на свадбата на пејачката Александра Пријовиќ и синот на Лепа Брена Филип Живојиновиќ се појави во друштво на познатите кошаркари, меѓу кои и Милош Теодосиќ кој воедно и е кум на младенците.


Инаку свадбата се одржа во центарот на Белград, а гости пристигнаа речиси од целиот свет.

 

loading...