Кој троши повеќе калории за време на секс?

Loading...

Кој троши повеќе калории за време на секс?

Постојат повеќе фактори кои влијаат на тоа колку калории ќе потрошите за време на сексот, но мажите дефинитивно водат кога станува збор за тоа кој колку е активен.

Мажите трошат околу 200 калории во еден час секс, а жените околу 138 калории. Но, сепак, еден час? Дали некој навистина има секс толку долго и дали треба да се потпре на сексот како физичка активност со коа се одржува во форма?

Во реалност, трошите околу 69 калории по партија секс, но не секој може да се пофали и со ова, а резултатите варираат од пар до пар иако мажите се секогаш во водство. Мажите се 70% поактивни од жените во кревет и повеќе се залагаат па, затоа, повеќе слабеат.

Во некои врски, жената е таа која лежи како принцеза и мажот и се радува, во други, пак, мажот е тој кој се легачи и жената работи за да го задоволи, а потрошените калории се само додаток па, затоа, потрудете се да се фокусирате на уживањето наместо да барате изговори во трошење калории.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...