Кралицата Елизабета скроила „пеколен“ план: Ова ќе ги навреди Меган и Хари повеќе и од одземање на титулата

Loading...

Кралицата Елизабета има план кој длабоко ќе ги повреди Меган Маркл и принцот Хари.
Кралицата Елизабета со овој план сака да им се одмазди на Меган и Хари, а тоа ќе биде полошо и од одземање на титулата.
Ја задржаа титулата на Сасекс и тоа е сè
Откако Меган и Хари го напуштија кралското семејство изгубија право да го користат зборот „кралски“. Тие ги задржаа титулите војвода и војвотка од Сасекс, а Хари и натаму се потпишува како принц.
Сепак, тие и натаму ги користат сите можности и привилегии кои им ги носи титулата. Кралицата сега смислила план полош од одземањето на титулата на Меган и Хари.
„Таа ги игнорира и тоа е најголемата казна за нив двајца“, изјавила Ингрид Севард, кралски експерт.
Кралицата Елизабета ќе ги навреди Меган и Хари


Севард мисли дека кралицата Елизабета нема да им ги одземе титулите на Меган и Хари, но ќе направи нешто понавредливо за нив.
Прославата на јубилејот ќе биде настан на годината
„Доколку ги исклучи од прославата на јубилејот која се слави наредната година тоа ќе биде пострашно од одземање на титулата“, истакнала Севард.
Меган Маркл веќе била навредена со тоа што малата Лилибет два месеци по раѓањето не била запишана на листата на наследници на круната.
Меган Маркл и принцот Хари во интервјуто кај Опра Винфри зборуваа и што мислат за губењето на нивните титули.
Меган во таа прилика истакнала дека нивниот син Арчи не добил кралска титула, што значи дека круната повеќе нема да му плаќа обезбедување.
„Не сакаа да родам принц или принцеза и додека бев бремена неколку пати разговаравме за обезбедување, но не се грижеа за тоа“, изјавила Меган.
Инаку, Меган рекла и дека никогаш не била опседната со круната и луксузот, туку дека најважно ѝ било да стане мајка.

loading...
Loading...