Кралицата и принцезата во метро

Loading...

Британската кралица Елизабета и принцезата Кејт се провозале во градското метро во чест на 150 години од лондонската подземна железница. Ова е само трето заедничко појавување на кралицата и сопругата на принцот Вилијам, а возењето го започнале од станицата во Бејкеровата улица во која во книгите на Дојл живее Шерлок Холмс.

Принцезата добила и подарок, беџ на кој пишувало “Baby On Board”, а низ смеа рекла дека сигурно ќе го носи по дома. Инаку, овој беџ го користат сите бремени жени кои го користат метрото.

Британската кралица Елизабета и принцезата Кејт се провозале во градското метро во чест на 150 години од лондонската п

loading...