Кралицата Летиција го засени мини фустанот на француската прва дама

Loading...

Францускиот претседателски пар ги угости во Париз шпанскиот крал Филип и кралицата Летиција, а како и секогаш сите очи биле вперени во првата дама поради мини фустанот, со кој сепак не успеа да ја засени елегантната кралица.
Шпанскиот кралски пар, кралот Филип и кралицата Летиција се во посета на Франција, каде покрај сè се сретнале и со претседателот на таа земја Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит.

Претседателот и првата дама ги угостија членовите на кралското семејство во својата резиденција во Париз каде ги пречекале многубројни новинари. Како и секогаш за време на овие службени посети вниманието е насочено кон дамите.
Француската прва дама се обиде да ја засени Летиција со многу храбра комбинација, но сепак неуспешна.


Имено, таа носеше бел мини фустан кој го искомбинира со црни салонки, додека нејзината гостинка заблеска во необичен фустан во темно сина боја, со едно голо рамо.

loading...