КРАЛОТ ЧАРЛС ГАЃАН СО ЈАЈЦА: Вистинска ДРАМА, и Камила беше на мета! (ВИДЕО)

Кралот бил во градот со својата сопруга за да ја открие статуата на неговата покојна мајка, кралицата Елизабета Втора.

Британската полиција уапси маж откако фрлил јајца кон кралот Чарлс Втори и консортот на кралицата.

КРАЛОТ ЧАРЛС ГАЃАН СО ЈАЈЦА: Вистинска ДРАМА, и Камила беше на мета! (ВИДЕО)

Инцидентот се случил за време на прошетка во Јорк.

Најмалку едно јајце, наводно, паднало на патот кај кралот Чарлс.

Скај њуз објави дека јајцата не ги погодиле кралот и кралицата.

Полицијата веднаш притрчала на местото на настанот, а како што можете да видите на видеото го совладале напаѓачот.

Разгневената толпа по инцидентот извикувала „срам да ти е“ и „Боже чувај го кралот“.

Кралот бил во градот со својата сопруга за да ја открие статуата на неговата покојна мајка, кралицата Елизабета Втора.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.